Aktualności

Konkurs na inicjatywy społeczne w Morągu

Zdobywanie zewnętrznych środków finansowych to część pracy bibliotekarek w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Zdecydowaną większość działań biblioteka może realizować właśnie dzięki temu, że wygrała kolejny konkurs o grant. Tym razem postarali się o pieniądze dla Was! Tak! Mają 25 300 zł i mogą przekazać je Wam, na zrealizowanie dwóch inicjatyw kulturotwórczych lub projektów edukacyjno-animacyjnych.

Jeśli od dawna myślisz o zrealizowaniu jakiegoś projektu dla społeczności lokalnej, ale nie wiesz skąd wziąć na to kasę, teraz jest ten czas, ta okazja. Opowiedz bibliotekarkom o swoich planach we wniosku.

Jesteś społecznym liderem/liderką, stowarzyszeniem, instytucją, przedsiębiorcą, samorządem szkolnym, grupą znajomych, czy osobą prywatną? To projekt dla Ciebie!

Chcesz zorganizować koncert, spotkanie autorskie, festiwal fantastyki, piknik rodzinny, wycieczkę, założyć klub miłośników mangi, czy wydać grę planszową? To projekt dla Ciebie!

Nie masz doświadczenia, nigdy nie pisałeś wniosku o grant, ani nie masz doświadczenia w organizowaniu wydarzenia kulturalnego dla społeczności? To nadal projekt dla Ciebie! Bibliotekarki nie zostawią Cię, we wszystkim pomogą. Możesz korzystać z ich doświadczenia i liczyć na pomoc począwszy od pisania wniosku, przez organizację, realizację, rozliczenia finansowe i podsumowanie projektu. Zrobicie to razem!

Zapoznaj się z regulaminem na www.bibliotekamorag.pl. Na wnioski czekają do 29.04.2023 r. W międzyczasie chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Osoby do kontaktu:
Paulina Kalinowska: kierownik Czytelni dla Dorosłych,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 89 757 11 12
Elżbieta Dziubińska: dyrektor MBP w Morągu,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 89 757 43 76 w. 25.

Konkurs jest częścią zadania „Zrób to…z Biblioteką!” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Konkurs na inicjatywy