Wydarzenia

Klangor – Jeziorańskie Koncerty Kameralne

Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach zaprasza w dn. 25-27 sierpnia 2023 r. na festiwal „Klangor – Jeziorańskie Koncerty Kameralne”. Artyści zagrają w przepięknej scenerii kościoła św. Rocha w Tłokowie/Kramarzewie. Trzecia edycja festiwalu to spotkanie z trzema różnymi rodzajami głosu, podejściami do śpiewania, trzema różnymi gatunkami sztuki wokalnej: od ludowego, tradycyjnego śpiewu, poprzez klasycznie kształcony wokal sopranowy, aż po tenora wywodzącego się z nurtu musicalowego. Mimo, że stylistyki koncertów są skrajnie odmienne, to łączy je wspólna wrażliwość, uważność na piękno, subtelność, duża emocjonalność.

 

Piątek 25.08
godz. 20:00: „Requiem ludowe”– Spotkanie śpiewaka Adama Struga i zespołu Kwadrofonik, które doprowadziło do stworzenia nowej jakości w polskiej muzyce. Niekwestionowany mistrz pieśni tradycyjnych oddaje się w ręce poszukiwaczy barw, przestrzeni i twórców nowych jakości w nurcie muzyki folkowej. Muzycy Kwadrofonika prowadzą niezwykły dialog, niezauważalnie zamieniając funkcje instrumentów i wykorzystując w swoich koncertach przedmioty codziennego użytku.
Sobota 26.08
godz. 14:00: „Szymanowski dla dzieci” – Artyści duetu Dwóchgłos, który współtworzą Michał Pepol wraz z pianistą Bartkiem Wąsikiem, w przystępny sposób przybliżą muzykę Szymanowskiego najmłodszej publiczności. W programie m.in. wybór „Pieśni kurpiowskich”, „Łabędź” i fragmenty baletu „Harnasie” w opracowaniach duetu.
godz. 20:00: „Tides and Times” – Spojrzenie w głąb nie dość odkrytej w Polsce formy musicalu, bliskiej pianistce Karinie Komenderze i wokaliście Maciejowi Pawlakowi, którzy starają się w swojej wieloletniej działalności artystycznej przybliżać polskim widzom mniej znane, ambitne oblicze musicalu i innych form teatru muzycznego.
Niedziela 27.08
godz. 20:00 „Scena młodych” i „Leggerezza” – Mini-recital młodego, utalentowanego gitarzysty z Warszawy - Stanisława Lendziona oraz nowy projekt Olgi Mysłowskiej, Michała Pepola i Patryka Zakrockiego: dźwiękowe interpretacje wybranych tekstów z „Wykładów amerykańskich” – poetycko-filozoficznego testamentu Italo Calvino, wskazującego poszukiwanie lekkości jako odpowiedzi na ciężar rzeczywistości. W „Leggerezza” (z włoskiego „lekkość”) artyści łączą i przetwarzają brzmienie wiolonczeli, głosu i gitary preparowanej, a także tworzą wywiedzione z improwizacji, kontemplacyjne, liryczne moments musicaux, ilustrujące poszczególne fragmenty tekstu.

Szczegółowe informacje: www.mokjeziorany.pl/aktualnosci/klangor2023
Bilety https://ekobilet.pl/miejski-osrodek-kultury-w-jezioranach-8252

Klangor 2023 plakat FB